Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

ZINĀTNIEKU NAKTS JELGAVĀ

Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

ZINĀTNIEKU NAKTS JELGAVĀ

Zinatnieki_Jelgava
Zinatnieki_Jelgava
   29. septembrī, 11 Latvijas pilsētās - Rīgā, Salaspilī, Jūrmalā, Jelgavā, Dobelē, Cēsīs, Valmierā, Ventspilī, Liepājā, Rēzeknē un Daugavpilī - notika Zinātnieku nakts pasākumi, kuru tēma šogad – inovācijas. Zinātnieku nakts pasākumu laikā apmeklētājiem bija iespēja izprast jaunākos zinātnes atklājumus un pietuvoties tam, ko cilvēka prāts vēl uzskata par brīnumainu un neiespējamu. Tomēr zinātnieka prātā viss ir iespējams un ir nepieciešams tikai laiks, lai visu neiespējamo pārvērstu par iespējamu.
   Piektdienas vakarā 17 Dzērves pamatskolas 4.-9.klašu skolēni – Elīza, Marta P., Diāna, Marta R., Sannija, Matīss, Mariss, Selvins, Gustavs, Ieva, Ulvis, Aksels, Rolands, Harijs, Emīls, Alma, Regīna un skolotājas Inga un Lāsma devās uz Jelgavu, lai piedalītos Zinātnieku nakts aktivitātēs Latvijas Lauksaimniecības universitātē.

   Tehniskajā fakultātē bija iespēja vērot pneimobili, kurš pārvietojas ar saspiesta gaisa palīdzību, kā arī izmēģināt darboties ar pneimatisko manipulatoru. „Lauka robotu”, kurš pats pieņem lēmumus, bija iespēja pašiem arī izmēģināt, to darbinot ar pulti. Šāds robots varētu būt labs palīgs, piemēram, zemeņu ražas novākšanā.
   Jelgavas pilī Veterinārmedicīnas fakultāte piedāvāja ieskatīties mikroskopos, kā arī atpazīt dažādu dzīvnieku kaulus. Savukārt Lauksaimniecības fakultātē bija iespēja vērot, kā augsnes skābums ietekmē zirņu augšanu, kā arī iepazīties ar dažādiem garšaugiem. Pabijām arī augsnes laboratorijā. Lauksaimniecības zinātnieki deva iespēju ikvienam paraugos redzēt, kā veidojas komposts, sameklēt, apskatīt, aptaustīt uz dažādām auga daļām mītošos organismus (mikorizu, gumiņus u.c., kā arī iepazīstināja ar kukaiņu lomu augu dzīvē. Drosmīgākie varēja papētīt Dienvidamerikas prusakus, turot tos saujā.  Virtuāli vērojām arī bišu dzīvi stropā un uzzinājām par jaunākajiem atklājumiem biškopībā. 
   Meža fakultātes Kokapstrādes katedras studenti deva iespēju vērot „dronu” darbībā, pastāstīja par 3D printera iespējām. Zēni labprāt izmantoja iespēju imitēt mežinženiera darbu, sēžot meža stimulatorāGan skolēniem, gan skolotājām pasākums likās ļoti interesants, bagāts ar jaunu informāciju un aizraujošiem iespaidiem. Jauks dienas noslēgums bija pastaiga pa naksnīgo un krāsaini izgaismoto Jelgavu.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833