Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

ĀBOĻOŠANA DZĒRVES SKOLĀ

Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

ĀBOĻOŠANA DZĒRVES SKOLĀ

Abols
Abols

   2015./2016.mācību gada noslēgumā Ekoskolu projekta „Ēdam atbildīgi!” ietvaros organizējām skolas ābeļdārza sakopšanas talku, veicām dārza augļu koku izpēti kopā ar augļkopības speciālistu, kā arī iestādījām 11 jaunas ābelītes. Tad radās doma, ka vajadzētu organizēt kādu pasākumu, kas palīdzētu šo tēmu turpināt.
   Šajā mācību gadā beidzot īstenojām skolotāju Ingas un Lāsmas izloloto ideju. Nosaukumu gan aizņēmāmies no Aizputes biedrības „SERDE”, kur „Āboļošana” ir ikgadējs sezonas  noslēguma pasākums, jo šķita, ka nav labāka vārda, kas raksturotu šī pasākuma būtību.
   Ābols nav tikai sulīgs auglis, tam tiek piedēvētas dažādas īpašības: ārstnieciskas, diētiskas, skaistumu uzlabojošas un citas. Paši augļi ir dažādi gan pēc savas garšas un krāsas, gan formas un lieluma, tādēļ Dzērves pamatskolā ĀBOĻOŠANAS pirmā aktivitāte bija ābolu izstādes iekārtošana, lai iepazītu dažādās ābolu šķirnes. Veselu nedēļu  - no 27.septembra līdz 6.oktobrim – skolas mazo zālīti piepildīja rudenīgi salda ābolu smarža, un izstāde pārsteidza visus ar audzēto ābolu dažādību. Te bija savāktas 45 ābolu šķirnes, kuras atceļojušas gan no skolēnu ģimeņu augļu dārziem, gan tepat – no skolas ābeļdārza.

   Tā kā izstādē „piedalījās” arī tādas ābolu šķirnes, kuru nosaukumi nebija zināmi, tad palīgā aicinājām augļkopības speciālistu Jāni Pakalnu, kurš palīdzēja atpazīt mums nezināmās šķirnes un atgādināja piemirstos nosaukumus. Augļkopja paša dārzos aug pavisam 120 dažādu šķirņu augļu koki, tādēļ pilnīgi droši, ka viņš par āboliem zina gandrīz visu.
   Ceturtdienas, 5.oktobra pēcpusdienā, Dzērves pamatskolā smaržoja pēc kanēļa un āboliem. Tika ceptas ābolmaizītes un pašu rokām vārīts ābolu ievārījums. Skolas darbinieks Jānis palīdzēja atklāt sulas spiešanas noslēpumus, savukārt pavāre Liene pastāstīja, kā sulas tiek sagatavotas ziemai.
   Ieklausoties zemnieku saimniecības „Lejasdārzi” īpašnieces Anitras Ērgles – Freimanes stāstījumā, pasākuma dalībniekiem bija iespēja uzzināt par ābeļu audzēšanas un ābolu glabāšanas knifiņiem. Pārliecinājāmies ka tas nebūt nav viegls darbs. Ar šajā saimniecībā izaudzētajiem āboliem zema mēnešos mielosimies projekta „Skolas auglis” ietvaros.
   Pasākuma noslēgumā praktiskajos darbos  un augļkopes Anitras nodarbībā apgūtās teorētiskās zināšanas tika pārbaudītas ar viktorīnas un dažādu uzdevumu palīdzību, kurus skolēniem pa klašu grupām (1.-4., 5.-9.) bija sagatavojušas skolotājas Inga un Lāsma. Atslodzei un iedvesmai labiem darbiem pirms mājupceļa animācijas filmiņa „Ābolu maiss”.
Paldies visiem par līdzdalību pasākumā!

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833