Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

SĀKUMSKOLAS SKOLĒNI RĪGĀ

Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

SĀKUMSKOLAS SKOLĒNI RĪGĀ

ProjRiga
ProjRiga
   2017./2018.mācību gadā Aizputes novada izglītības iestādēs, tai skaitā arī Dzērves pamatskolā, tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda projekts  “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” (Nr. 8.3.2.2/16/I/001). Projekts uzsākts 02.10.2017. un ilgs līdz 31.05.2019.
   Projekta ietvaros plānotas dažādas aktivitātes jomā „STEM un vide” (STEM - zinātne, tehnoloģijas, inženierzinātnes un matemātika), kā arī piesaistīti papildu līdzekļi skolotāja logopēda darba nodrošināšanai.
   Skolēnu brīvlaikā – 24.oktobrī – notika pirmā projekta pasākuma plānā iekļautā aktivitāte – sākumskolas skolēnu izbraukums uz Rīgu – Latvijas Dabas muzeju.  Diena bija piepildīta ar jauniem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Daudzi pirmo reizi bija Rīgā, bet daļai šis vispār bija pirmais šāda veida izbraukums, tādēļ savu dienu sākām ar nelielu pastaigu pa Vecrīgu, apskatot gan Nacionālās operas namu, gan Brīvības pieminekli un sardzes maiņu. Arī gājiens uz Dabas muzeju pa Rīgas ielām mazajiem ekskursantiem bija īpašs, jo ikdienā nenākas redzēt un satikt nedz tik daudz ļaužu un dažādu transporta līdzekļu, nedz arī tik daudz senatnīgu  namu ielu malās.

   Latvijas Dabas muzejā vairāku stundu ilgā pētnieciskā darbībā skolēniem bija iespēja nostiprināt stundās apgūtās teorētiskās zināšanas. Savu skolotāju vadībā skolēni apskatīja daudzveidīgās muzeja ekspozīcijas - „Dzintars laiku lokos”, „Cilvēks un vide”, „Mineraloģija”, „Latvijas ģeoloģija”, „Latvijas un pasaules zīdītāji” un citas, īpašu uzmanību pievēršot tēmām, kuras apgūtas konkrētajā klasē mācību stundās skolā. Ar aizrautību skolēni pētīja muzeja ekspozīciju interaktīvos materiālus, kā arī meklēja atbildes un pildīja ekspozīcijās izvietotos praktiskos uzdevumus (krustvārdu mīklas, jautājumu – atbilžu uzdevumus u.c.).
   Par to, ka bērniem šīs dienas darbošanās likās ļoti interesanta un aizraujoša, liecina viņu izteikumi dienas gaitā un pēc ekskursijas, piemēram: „Šī bija vislaimīgākā diena manā mūžā! Es nezināju, ka Dabas muzejā ir tik interesanti.” „Man ļoti interesanti bija 4.stāvā, kur varēja ražot elektrību un redzēt filmiņu par to, ka nedrīkst piemēslot apkārtni.” „Tur bija visādi interesanti uzdevumi, kurus varēja skatīties datoros un aiztikt ar rokām – grozīt, spiest pogas, minēt krustvārdu mīklas.” „Dabas muzejā bija daudz interesantu uzdevumu – interesantāk nekā skolā.” Te nu skolēniem taisnība  - šādā veidā apgūtās tēmas visiem atmiņā paliks daudz labāk.
   Lai arī tika apskatītas visas ekspozīcijas, tomēr Dabas muzeju noteikti varētu apmeklēt vēl pat vairākas reizes, jo tiek piedāvāts daudzveidīgs materiālu un nodarbību klāsts, ko vienā apmeklējuma reizē vienkārši nav iespējams apgūt.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833