Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Leģendu nakts 2017

LN
LN
   Atsaucoties uz Latvijas Piļu un muižu asociācijas un tās biedru aicinājumu, šoruden pirmoreiz Dzērves skolā norisinājās Leģendu nakts pasākums. Kurzemes pusē šī tradīcija ir populāra. Septiņās pilīs un muižās , to zālēs, torņos, pagrabos, bēniņos un parkos  apmeklētājiem tiek dota iespēja izjust senatnes noslēpumainību, skatīt sen neredzētas lietas, apjaust to vienreizību mūsdienās.
   Lieldzērves muižā, Dzērves  pamatskolas mājvietā, ikviens interesents varēja piedalīties noslēpumainā spēlē sveču gaismā, izmantojot dažas norādes, aplūkot muižas ēkas iekštelpas, kurās ir saglabājušies kamīni, baltās podiņu krāsnis ,skaistās kokgriezumiem rotātās kāpnes. Gan bērni, gan viņu vecāki un vecvecāki  izmēģināja roku glītrakstīšanā ar spalvu, un tā nebūt nebija tik vienkārša nodarbe! Senās mērvienības (olekts, sprīdis),daži stāsti par to lietderīgumu arī mūsdienās ir interesanti.

Akordeona pavadībā  nodziedāt „Dar’ man, tēvis”, atpazīt dažas melodijas un tad pašiem nodziedāt – tas Leģendu nakts pasākuma  dalībniekus rosināja atcerēties savu skolas gadu populārākās dziesmas. Pie interaktīvās tāfeles skolas viesi izmēģināja veiksmi atpazīt apkārtnes muižas un pilis. Par vienu no neikdienišķākajām apskates vietām kļuva skolas bēniņi, kur pabūt vēlējās gan drošsirdīgie pieaugušie, gan nedaudz nobijušies paši mazākie. Sveču un moderno tehnoloģiju gaišumā orientēšanās  tumšajā plašumā, meklējot „sikspārņus” un klausoties senos nostāstus par muižas laiku, par vareno Ķintu māju saimnieku, spoku stāstus. Tie, kuri paši reiz mācījušies Dzērves skolā, stāstīja par savām skolas gadu blēņām. Pasākuma dalībnieki ļoti vēlējās apskatīt muižas pagraba telpas un kamīnzāli. Pa šaurajām kāpnītēm, uzmanīgi ejot citam aiz cita, viesi nokļuva līdz īsta kamīna siltumam, karstai, smaržīgai tējai un maizei ar medu.
   Lieldzērves muižu apmeklēja pārsteidzoši daudz cilvēku -gan  mūsu novada bijušie skolēni, viņu vecāki, draugi, gan no citiem novadiem un pilsētām- no Grobiņas, Aizputes, Dunalkas, Liepājas, Ventspils,Rīgas, Kuldīgas – aptuveni 170 cilvēku.
   Liels paldies atsaucīgajiem Leģendu nakts pasākuma apmeklētājiem, atbalstītājiem! Īpaša pateicība par skolai dāvātajiem tulpju sīpoliemGintai un Matīsam Baumaņiem, Mūrnieku ģimenei un Ļaudamu ģimenei no Aizputes.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze