Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

MĀCĀMIES PAR VESELĪGU DZĪVESVEIDU

Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

MĀCĀMIES PAR VESELĪGU DZĪVESVEIDU

20180508_132744 (Medium)
20180508_132744 (Medium)
   Šajā mācību gadā Aizputes novadā tika uzsākta līdzdalība ESF projektā „Slimību profilakses un kontroles centra organizēti vietēja mēroga pasākumi sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei pašvaldībās” (identifikācijas Nr.9.2.4.2/16/I/106). Projekta ietvaros vairāki pasākumi tika piedāvāti arī mūsu skolas skolēniem.
   Šajā mācību gadā īpaša uzmanība tika pievērsta sākumskolas klašu skolēniem. Jau rakstījām par pasākumu „Veselīga uztura olimpiāde”, kurš martā tika piedāvāts 4.klašu skolēniem. Maijā tika īstenoti divi pasākumi, kuru auditorija – 1.-2.klašu skolēni.
   Par veselīga uztura pamatprincipiem 1.un 2.klases skolēniem pastāstīja uztura speciāliste Lāsma Brenča. Izglītojošās rotaļnodarbībās skolēni iepazina produktu galvenās grupas, uzturvielas tajās, mācījās par to nozīmi ikdienas uzturā,  kā arī mācījās saprast, kāds tad īsti ir veselīgs un sabalansēts uzturs, cik svarīga ir augļu, dārzeņu un ogu lietošana uzturā, kā arī dzeramā ūdens pietiekama lietošana. Ne vienmēr bērni un arī pieaugušie no rītiem brokasto. Nodarbībā skolēniem tika veidota izpratne par to, cik nozīmīga ir šī ēdienreize, kā arī kopā radījām savus veselīgo brokastu šķīvjus, izmantojot dažādu produktu kartītes. Jaunapgūtās zināšanas noteikti ikvienam liks pārdomāt arī neveselīgo produktu, ēdienu un dzērienu izvēli, kā arī par to ietekmi uz veselību un nepieciešamību ierobežot to lietošanu.

   2018. gadā LR Veselības ministrija uzsāk īstenot “Programmu pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem Latvijā par mutes un zobu veselības veicināšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem”. Programmas mērķis ir veicināt pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērnu mutes dobuma un zobu veselību, to saistot ar uztura paradumu ietekmi, kā arī motivējot pareizi un regulāri tīrīt zobus. Arī šīs programmas nodarbības tiek finansētas iepriekš minētā projekta ietvaros. Maija sākumā nodarbība tika piedāvāta arī mūsu skolas 1.-2.klašu skolēniem. Nodarbības laikā uzsvars tika likts uz šādām tēmām: Kādi ir veselīga uztura pamatprincipi, kas jāievēro ikdienā? Kādi produkti kaitē zobiņiem un kas ir veselīgas uzkodas? Pareiza zobu kopšana.
   Pēc nodarbības bērni saņēma zobu suku, dvielīti, kā arī informatīvu materiālu par pareizu mutes dobuma un zobu kopšanu saistībā ar veselīga uztura paradumiem, kas pielāgots atbilstoši bērnu vecumam un vajadzībām, tai skaitā bērniem ar īpašām vajadzībām.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833