Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

Dzērves pamatskolas skolēni gūst panākumus konkursā „Iepazīsti putnu pasauli 2018”

Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Dzērves pamatskolas skolēni gūst panākumus konkursā „Iepazīsti putnu pasauli 2018”

Putns
Putns
   Otro gadu pēc kārtas Latvijas Ornitoloģijas biedrība (LOB) sadarbībā ar SIA "CEMEX" izsludina konkursu skolēniem - "Iepazīsti putnu pasauli". Šogad konkursā piedalījās arī Dzērves pamatskolas dabas pulciņa dalībnieki. Konkursa noteikumi paredzēja, ka katrs skolēns konkursā piedalās individuāli, bet uzdevumus var veikt arī grupā vai klasē kopā ar citiem, tāpēc tika nolemts, ka konkursa uzdevumu sagatavošanā piedalīsies visi pulciņa dalībnieki – Marta Pole, Elīza Stulpe, Diāna Prūse, Ance Balode, Dārta Jansone, Marta Roģe, bet kā galveno izvirzīsim 5. klases skolēnu Matīsu Baumani. Konkurss aizākās janvārī un turpinājās līdz pat maija mēnesim. Konkurss norisinājās piecās kārtās, katra kārta ilga trīs nedēļas. Katras nākamās kārtas uzdevums kļuva arvien sarežģītāks. Konkursā tika iekļauti uzdevumi par putnu barošanu un vērošanu pie barotavām ziemas periodā, sugu noteikšanu. Skolēniem bija jāiepazīstās ar SIA CEMEX ilgstpējas politiku un jāsagatavo piedāvājums, kādā veidā SIA "CEMEX" varētu visefektīvāk atbalstīt putnu aizsardzību Latvijā sadarbībā ar LOB, kā noformēt stiklotos logus, lai tie nekļūtu putniem bīstami, jo putni stiklos atspoguļojošos kokus vai citus dabas objektus uztver kā realitāti. Konkursa ceturtajā kārtā jaunajiem dabas pētniekiem skolas parkā bija  jāsameklē kāds miris koks, jāatzīmē tas kartē un jāraksturo, kādi putni un kādā veidā varētu izmantot šo koku. Konkursa pēdējās kārtas uzdevumā bija jānovēro piecas putnu sugas dažādos biotopos un jāieziņo tās dabas novērojumu vietnē Dabasdati.lv, jāraksturo kā katra konkrētā suga ir piemērojusies attiecīgajam biotopam.


   Konkursa rezultāti netika atklāti līdz pēdējam brīdim, kā teica organizatori – lai būtu pārsteigums, bet tika paziņoti tie skolēni, kuri tikuši labāko „divdesmitniekā.” Starp 20 labākajiem tika minēts arī Matīsa vārds un saņemts ielūgums Matīsam un pulciņa dalībniekiem 14. jūnijā ierasties Dabas izglītības centrā „Meža māja” Ķemeru nacionālajā parkā uz apbalvošanas ceremoniju. Apbalvošanas laikā noskaidrojās, ka Matīss un pulciņa dalībnieki ieguvuši 2. vietu. Balvās tika saņemts diploms, grāmata par Ķemeru nacionālo parku un interaktīvs materiāls - grāmata ar putnu sugu aprakstiem un to balsīm. Noslēgumā skolēniem bija iespēja doties tuvējā mežā un kopā ar pieredzējušiem ornitologiem mācīties atpazīt putnu balsis.
   Šī pasākuma ietvaros skolēni iepazina arī Kandavas vecpilsētu, pabija pie slavenā Ķemeru sēravota un mājupceļā pārbaudīja savas spējas Sabiles „Zviedru cepures” rodeļu un bagiju trasēs.
   Paldies pulciņa dalībniekiem, viņu vecākiem par atbalstu! Baudām vasaru un turpinām lūkoties dabā!

Dabas pulciņa skolotāja Inga Roģe

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833