Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai mēs varētu Jums nodrošināt vislabāko lietotāja pieredzi. Turpinot pārlūkot šo vietni, Jūs piekrītat sīkfailu izmantošanai.  Uzzināt vairāk par sīkfailiem un to izmantošanu...

Ekoskola

Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Ekoskola

ZAĻAIS KAROGS jau 4.reizi!

zk4   Ekoskolu programmā darbojamies jau sešus gadus. Pirmajos gados skolām ir iespēja saņemt Latvijas mēroga apbalvojumu – Ekoskolu SERTIFIKĀTU, pēc tam – ZAĻO KAROGU. Zaļais karogs ik gadu no jauna jānopelna. Lepojamies, ka esam saņēmuši starptautisko Ekoskolu apbalvojumu – ZAĻO KAROGU – jau ceturto gadu pēc kārtas!
   Paldies visiem par paveikto iepriekšējā mācību gadā, strādājot pie tēmas „PĀRTIKA”. Šī mācību gada Ekoskolas tēma – ATKRITUMI. Tā kā vēl vairākus gadus turpināsies projekts „Ēdam atbildīgi!”, kura pilotgada dalībnieki bijām arī mēs, tad šajā mācību gadā paralēli gada tēmai jāturpina strādāt arī pie tēmas „PĀRTIKA”.

-= galerija =-

182 skolas visā Latvijā ieguvušas Ekoskolas statusu

Ekoskolas   125 Latvijas izglītības iestādes šajā mācību gadā par īpašiem panākumiem ilgtspējīgas attīstības, vides izglītības un vides aizsardzības veicināšanā skolā un tās apkārtnē saņēmušas starptautisko Ekoskolas nosaukumu un Zaļā Karoga balvu. Vēl 57 skolas saņems diplomu un Latvijas Ekoskolas nosaukumu.

   Ekoskolu programma ir viens no visaptverošākajiem un efektīvākajiem vides izglītības modeļiem pasaulē, kurš savas darbības Latvijā 14 gadu laikā ir ieguvis ievērojamu popularitāti – šobrīd tajā darbojas jau vairāk nekā 200 izglītības iestādes – ne tikai skolas, bet arī pirmsskolas un augstskolas. Visā pasaulē Ekoskolu programmai ir vismaz 49 000 dalībskolu 64 valstīs, kuras visas tiecas īstenot ambiciozu mērķi – iesaistīt skolēnus aizraujošā, uz rīcību orientētā un sociāli atbildīgā vides izglītības procesā, lai nodrošinātu, ka jaunieši ir spējīgi radīt pasaulē pozitīvas pārmaiņas, kas veicina ilgtspējīgu attīstību. Programmas atpazīstamākais elements ir starptautiskā Zaļā karoga balva, ko saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. Savukārt Latvijas Ekoskolas nosaukums un diploms ir nacionāla līmeņa balva skolām, kuras ir ceļā uz Zaļo karogu.

   Iepriekšējā mācību gadā Latvijā plīvoja 117 Zaļie karogi. Šīs balvas skolām tiek piešķirtas uz vienu mācību gadu un ikreiz jānopelna, visa gada garumā organizējot jēgpilnus vides izglītības pasākumus skolā un veicinot apkārtējās sabiedrības līdzdalību tajos. Pēc rūpīgas izvērtēšanas lēmumu par skolu apbalvošanu pieņēmusi Ekoskolu programmas Nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir VARAM, IZM un citu valsts institūciju, kā arī sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.

   Ikviena izglītības iestāde, kas gatava savā darbā pievērsties vides aizsardzības un ilgtspējīgas attīstības jautājumiem, var iesaistīties Ekoskolu programmā. Vides izglītības fonds šīm skolām nodrošina metodisko materiālu vides izglītības īstenošanai skolā, kā arī sniedz atbalstu un iespēju piedalīties dažādās apmācībās, pieredzes apmaiņas forumos un nacionāla un starptautiska līmeņa projektos. Turklāt dalība Ekoskolu programmā ir vērtīgs ieguvums ne tikai skolas kolektīvam, bet arī pašvaldībai, kurā skola atrodas, jo sabiedrības līdzdalības veicināšana ir viens no nozīmīgākajiem Ekoskolu programmas aspektiem, un skolas ciešā sadarbībā ar vietējo pašvaldību mērķtiecīgi īsteno aktivitātes, kas veicina efektīvu apkārtējās vides pārvaldību.

   Ikgadējais Ekoskolu apbalvošanas pasākums notiks pēc divām nedēļām 19. septembrī, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Ar apbalvoto izglītības iestāžu sarakstu varēs iepazīties Vides izglītības fonda mājaslapā.

   Ekoskolu Programmu Latvijā īsteno Vides izglītības fonds, kas nodrošina visu Starptautiskā Vides izglītības fonda (Foundation for Environmental Education – FEE International) programmu darbību un attīstīšanu.

Vides izglītības fonds - http://www.videsfonds.lv, http://www.twitter.com/videsfonds
   Ekoskolas - http://www.videsfonds.lv/lv/ekoskolas, http://www.draugiem.lv/ekoskolas/

   Informāciju sagatavoja –  Lelde Vaivode, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
   Ekoskolu koordinators Latvijā – Daniels Trukšāns, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

   Vides izglītības fonda darbību Latvijā atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds projekta “FEE International programmu īstenošana Latvijā 2016.gadā" ietvaros.

-= Ekoskolu apbalvojumi 2016 =-

Vides kodekss

Vides kodekss

Seminārs „Godīga tirdzniecība: apziņas celšana” Dzērves pamatskolā

Seminars 01.2016   Decembrī Dzērves pamatskolā viesojās organizācijas „Zaļā brīvība” pārstāvji, 7.-9.klašu skolēniem vadot interaktīvu semināru par tēmu „Godīga tirdzniecība”. Ir jautājumi un tēmas, kuriem ikdienā līdz šim neesam pievērsuši daudz uzmanības, tādēļ labi, ka ir zinoši cilvēki, kuri prot un vēlas padziļināt mūsu zināšanas šajās jomās, piedāvājot dažādus seminārus un apmācības. Šoreiz sakām paldies biedrības „Zaļā brīvība” pārstāvjiem, kuru organizētais seminārs gan skolēniem, gan pedagogiem lika pievērst uzmanību godīgās tirdzniecības problēmas aktualitātei pasaulē un Latvijā. Jauniegūtās zināšanas palīdzēs izprast produktu ražošanas procesu, kā arī izvērtēt savu izvēli, iegādājoties preces dažādās tirdzniecības vietās.
   „Zaļā brīvība” ir sabiedriska vides aizsardzības organizācija, kas dibināta 1993. gadā kā Vides aizsardzības kluba Zaļā bibliotēka un pārreģistrēta 2000. gadā kā “Zaļā brīvība”. Tās mērķis ir attīstīt sabiedrību, kura dzīvo saskaņā ar sevi un apkārtējo vidi. Galvenās jomas, pie kurām aktīvi tiek strādāts, ir ilgtspējīga attīstība; videi draudzīgs patēriņš un ražošana; klimats un enerģija; cilvēktiesības un brīvības; godīgā tirdzniecība; zaļā bibliotēka.

Lasīt tālāk ...

Atbildīgs pārtikas patēriņš

Atbildigs partikas paterins

DZĒRVES PAMATSKOLAS VIDES NOVĒRTĒJUMS

Gada tēma - PĀRTIKA

1. ATKRITUMI

   Iegādājoties pārtikas produktus rodas dažāda veida atkritumi – tetrapakas, plastmasas pudeles, kartons, plastmasas maisiņi u.c. Iespēju robežās atkritumi tiek šķiroti (skolā pieejami arī šķirošanas konteineri) un nodoti otrreizējai pārstrādei, taču ne vienmēr tas ir iespējams. Piedaloties „Skolas piena” programmā, kā arī ikdienā pārtikā lietojot pienu un kefīru rodas diezgan liels daudzums tetrapaku, taču Latvijā nav iespēju nodot tās otrreizējai pārstrādei, tādēļ tās nonāk kopējā atkritumu konteinerā vai tiek sadedzinātas. Atkritumu daudzumu varētu samazināt, iegādājoties dažādus produktus vaļējos iepakojumos, taču tas netiek atļauts no kontrolējošām institūcijām.
Papildus atkritumu slodze – vienreiz lietojamie trauki – skolā nav, jo ikdienā šādi trauki netiek lietoti.
Pārtikas produktu iepirkšana ir samērīga izlietojumam, kā arī atbilstoša produktu derīguma termiņam.
Katru dienu skolā rodas bioloģisko pārtikas atkritumu. To daudzums ir svārstīgs, atkarīgs no dienas ēdienkartes, izlietoto produktu daudzuma, arī no tā, cik daudz ēdiena palicis uz šķīvjiem pēc pusdienošanas. Kopumā šo atkritumu daudzums ir neliels, taču īpaša uzskaite konkrētā laika posmā netiek veikta. No pārtikas atkritumiem (dārzeņu mizas, kauli, ēdienu atliekas u.c.) skolā nav iespēju izvairīties. Iespējams, var nedaudz samazināt ēdiena atlieku daudzumu, mainot ēdiena pasniegšanas veidu.
Tā kā skolā nav pieejama kafejnīca, tad nav aktuāls jautājums par „iepakojuma ietilpīgu” našķu tirgošanu.

Lasīt tālāk ...

"Ēdam atbildīgi!" projekta koordinatoru seminārs

EA 1 23. novembrī starptautiskajā projektā “Ēdam atbildīgi!” iesaistīto izglītības iestāžu skolotāji satikās, lai pārrunātu aktualitātes un papildinātu zināšanas par atbildīgu pārtikas patēriņu.
Skolotāji ir iepazīstināti ar programmas metodoloģiju, kas pirmajā, izmēģinājuma gadā, vēl tiek papildināta un uzlabota, sadarbojoties ar iesaistītajām skolām. Tāpēc seminārā īpaša uzmanība tika veltīta pieredzes apmaiņai metodoloģijas realizēšanā un turpmāko soļu apzināšanā, kā arī jaunu ideju ģenerēšanai.
 Seminārs notika mājīgajā veģetāro ēdienu kafejnīcā “Gardā pupa”, kuras saimnieks un pavārs Imants Dzelme pasākuma ietvaros iesaistīja skolotājus iedvesmojošā nodarbībā.
 „Ēdam atbildīgi!” mācību programma Ekoskolām, veidota ar uzsvaru uz izglītības ciešu sasaisti ar praktisku rīcību, kas aizsākas EYD 2015 (Eiropas attīstības gads 2015) ietvaros un turpināsies arī turpmāk kā neatņemama Ekoskolas programmas sastāvdaļa. Programmā piedalās deviņas Eiropas valstis - Bulgārija, Horvātija, Čehija, Latvija, Malta, Polija, Rumānija, Slovākija un Slovēnija.

Lasīt tālāk ...

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833