Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

EKOSKOLU VASARAS FORUMS

Forums_2018 (31)
Forums_2018 (31)
  No 13. līdz 18. augustam Vides izglītības fonds ar Ventspils pilsētas domes atbalstu rīkoja astoto Ekoskolu vasaras forumu. Pasākums notika Ventspils Pārventas pamatskolā un pulcēja vairāk nekā 250 dalībnieku no Ekoskolām visā Latvijā.
   Pedagogu forumā piedalījās arī Dzērves pamatskolas skolotājas Lāsma Jūrmale un Maija Pētersone.
   Ekoskolu Vasaras forums ir viens no plašākajiem vides izglītības pasākumiem Latvijā, kurā tiekas aktīvākie Ekoskolu pārstāvji, lai paplašinātu zināšanas par aktualitātēm vides jautājumos, iegūtu ikdienā noderīgas prasmes un piedalītos vērtīgā pieredzes apmaiņā ar domubiedriem. Šī gada pasākuma centrālās tēmas būs dabas daudzveidība, klimats, āra izglītība, jūra un piekrastes piesārņojums, kā arī jauniešu aktīvisms un līdzdalība.
  Forums notika 2 daļās: no 13. līdz 15. augustam Ventspilī pulcējās Ekoskolu pedagogi, savukārt no 15. līdz 18. augustam – aktīvākie Ekoskolu jaunieši. Pasākuma izglītojošajā daļā eksperti no Pasaules Dabas Fonda, LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes, Dabas aizsardzības pārvaldes, biedrības homo ecos: un Vides izglītības fonda stāstīja par tādām tēmām kā dabas daudzveidība un klimata pārmaiņas, ārtelpu izglītības nozīme un plānošana, vides izglītība un kompetenču pieeja, Baltijas jūra un piekrastes zonas piesārņojums, jauniešu grupu motivēšana un pasākumu plānošana u.c. Praktiskajās nodarbībās dalībniekiem bija iespēja uzlabot tādas pasākumu organizēšanai vērtīgās prasmēs kā video un plakātu veidošana un publiskā runa. Zaļākai ikdienai savukārt noderīgas bija videi draudzīgu maltīšu, audumu otrreizējās izmantošanas un vaskadrānu darināšanas nodarbības.


   Foruma laikā notika arī publisks atkritumu monitoringa pasākums Staldzenes pludmalē, kas veltīts Latvijas simtgades pasākumam – iniciatīvai “Piekrastes Tīrrade”. Monitoringa laikā dalībnieki uzskaitīja atkritumu daudzumu piekrastē, lai iegūtu informāciju par jūras piesārņojošo atkritumu problemātiku. Gan pedagogi, gan jaunieši foruma noslēgumā apmeklēja Kurzemes Democentru, kur interaktīvās ekspozīcijās iepazinās ar dabas zinātnēm saistītiem jautājumiem.
  Lai iespējami samazinātu paša pasākuma ietekmi uz vidi, forumā netika izmantoti vienreizlietojamie trauki un tika uzmanīts, lai atkritumu daudzums būtu pēc iespējas mazāks un arī enerģijas resursi tiktu izmantoti pēc iespējas efektīvāk. Tāpat arī pasākuma dalībnieku ēdināšana bija organizēta iespējami videi draudzīga, tāpēc tika samazināts dzīvnieku izcelsmes produktu daudzums.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833