Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

BĒRNU ŽŪRIJAS NOSLĒGUMS RĪGĀ

   Lasīšanas veicināšanas programma „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, kas Latvijā darbojas kopš 2001.gada. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Cīravas pagasta bibliotēka, iesaistot Dzērves pamatskolas skolēnus un pedagogus, lasīšanas veicināšanas programmā ”Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” darbojas jau 17 gadus.
   
Programmas mērķis ir piedāvāt bērniem, jauniešiem un viņu vecākiem iespēju iesaistīties nacionāla mēroga lasīšanas kampaņā. Žūrijas eksperti iemācās vērtēt grāmatas saturu un dizainu, iesaista draugus un ģimeni sarunās par lasīto.
   Programmai sadalīta vairākos posmos. Vasaras beigās Bibliotēkās, kas pieteikušās dalībai programmā, nonāk aktuālāko grāmatu kolekcija, kurā iekļautas pieredzējušu un profesionālu bērnu un jauniešu literatūras ekspertu ieteiktas grāmatas. Līdz janvāra beigām dalībnieki izlasa sešas izvēlētās vecuma grupas grāmatas un aizpilda elektronisko grāmatu novērtēšanas anketu, noslēgumā saņemot nelielu balviņu, kas šogad bija čaklā lasītāja lineāls. Aizpildīto anketu rezultāti tiek apkopoti Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrā un paziņoti Lielo lasīšanas svētku laikā.


   Kā ik gadu, arī šogad Dzērves pamatskolas čaklākie lasītāji priecājās saņemt uzaicinājumu no Cīravas pagasta bibliotēkas  2019.gada 9.martā  doties uz Rīgu, lai piedalītos „Lielajos lasīšanas svētkos”, kas vienlaikus ir arī programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” 2018.gada noslēguma pasākums. Svētki pulcēja ap 700 pārstāvju no visiem Latvijas novadiem.  „Lielajos lasīšanas svētkos”, kopā ar Cīravas pagasta bibliotekārēm Maiju un Anitu, piedalījās 11 Dzērves pamatskolas čaklākie lasītāji – Anna un Elīna no 1.klases, Mārcis, Alise J.un Gabriela no 2.klases, Arta, Emīlija, Andris un Dāvids no 3.klases, piektklasniece Elīza, Marta R. no 7.klases un skolotāja Lāsma. Pēc rezultātu paziņošanas priecājāmies, ka balvas ieguvušas arī mūsu mīļākās grāmatas.
   „Lielajiem lasīšanas svētkiem” ir ļoti daudz atbalstītāju, tostarp arī dažādi muzeji, kurus svētku laikā iespējams apmeklēt čaklākajiem lasītājiem. Mūsu skolas 1.-3.klašu skolēni gan ar interesantā ekskursijas vadītājas stāstījuma, gan āķīgo fotoorientēšanās uzdevumu palīdzību iepazina Dzelzceļa muzeja ekspozīciju. Savukārt vecāko klašu meitenes iepazinās ar apģērbu modes vēsturi, „Modes Muzejā” apskatot izstādi „1918. Brīvības šiks”. Izstāde aptver laikposmu no 1912. līdz 1924. Gadam, tajā apskatāmi arī tērpi, kas tikuši valkāti Rīgā.
   Svētku dalībniekiem šī bija interesanta un emocijām piepildīta diena, kas noteikti mudinās neapstāties pie padarītā, bet turpināt iesaistīties grāmatu vērtēšanas procesā arī nākamajā gadā.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833