Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

ZINĀTNIEKU NAKTS 2019

   Jau vairākus gadus Dzērves pamatskolas skolēni izmanto iespēju savas zināšanas dabaszinātņu priekšmetu jomā papildināt, apmeklējot Zinātnieku nakts pasākumus. Šogad šī mācību vizīte tika iekļauta Eiropas Sociālā fonda projekts  “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” Nr. 8.3.2.2/16/I/001 aktivitāšu plānā. Pasākumā piedalījās 17 Dzērves pamatskolas 4.-9.klašu skolēnu.
   RSU Medicīnas izglītōibas tehnoloģiju centrā skolēniem bija iespēja izzināt ķermeni, izmantojot virtuālās realitātes brilles, piedalīties ātrrakstīšanas sacensībās uz rakstāmmašīnas un datora, iejusties izmeklētāja ādā, apskatot nozieguma vietu, apskatot un vizualizējot pēdas, kā arī izaicināt savu prātu reakcijas ātrumam, viltus atmiņas testam un citiem interesantiem uzdevumiem. Ķīmijas zināšanas bija iespēja papildināt, iesaistoties eksperimentos, kuru laikā nācās noteikt medicīnā lietojamās vielas un šķīdumus, tos nenogaršojot, un izveidojot vielas ķīmiskās formulas modeli.
   Ļoti dažādas zināšanas un prasmes pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iegūt un paplašināt LU Dabas mājā. Ikviens varēja apskatīt dažādu jomu zinātnieku pētījumus un demonstrētos eksperimentus. Apskatei bija atvērta laboratorija, kurā bija iespēja vērot biotestēšanu. Kopā ar augu fiziologiem tuvplānā varēja aplūkot augus no visas Latvijas un noskaidrot, kādēļ daži augi spēj izdzīvot tur, kur nekā nav. Mikrobiologu vadībā interesentiem bija iespēja veikt eksperimentu, kurš bija jāņem līdzi uz mājām, lai ieraudzītu rezultātu. Savukārt STEaMup darbnīca ikvienam ļāva iejusties zinātnieka ādā, saprast, ka mācīties ir viegli, un ieraudzīt eksaktās zinātnes no cita skatu punkta.


   Daudz interesantu iespēju dabas un zinātnes izzināšanā piedāvāja arī LU Zinātņu māja. Te ikvienam bija iespēja apmeklēt atvērto muzeja vēsturisko kolekciju “Cilvēka pataloģijas”, kā arī piedalīties orientēšanās spēlē “Atklāj Latvijas putnus”. Skolēniem bija iespēja iepazīt jaunākos Zinātniskos sasniegumus medicīnā, piedalīties dažādos LU Fizikas institūta speciālistu demonstrētos eksperimentos ar šķidriem metāliem, lāzera stariem, magnētiem. Ļoti aizraujošs skolēniem likās Vides un tehnoloģisko procesu matemātiskās laboratorijas pētnieku piedāvājums “Termogrāfijas fotostudijā” izveidot termobildi, kā arī Jauno fiziķu skolas interesantie fizikas eksperimenti.
   “Zinātnieku nakts” piedāvājums neatstāja vienaldzīgu nevienu. Katram bija iespēja izvēlēties sev interesējošo un iegūt plašu un daudzveidīgu informāciju.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833