Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

Pārgājienā iepazīst savu pagastu

   Izmantojot iespēju kādu no pēdējām siltajām rudens dienām pavadīt svaigā gaisā, Dzērves pamatskolas  5.-9. klases skolēni devās pārgājienā  uz Cīravas pagasta nozīmīgākajām kultūrvēsturiskajām vietām.
   5., 6. un  7. klases  audzēkņu maršruts bija saistīts ar mūsu skolas vēsturi, viņi apmeklēja Mācītājmuižas kapus, kur sakopa skolas dibinātāja, Cīravas draudzes mācītāja Kristofa Voltēra (1773-1858) un pirmā skolotāja Andreja Bergmaņa( 1810-1869) atdusas vietas. Pa ceļam viņi piestāja pie  pirmās speciāli skolas vajadzībām celtās ēkas ar skaistu nosaukumu “Rožlejas”, kur no 1869. līdz 1921. gadam mācījās cīravnieku bērni. Jaunieši redzēja, cik lielas izmaiņas pēdējos gados piedzīvojusi bijusī Cīravas mācītāja māja ( jaunais nosaukums – “Mācītāja ferma”) un kā uzlabojušies sadzīves apstākļi šeit dzīvojošām ģimenēm. Tas bijis iespējams, pateicoties Vācijas mācītāja superintendanta Klaus Looft finansiālajam atbalstam.
   9. klases skolēni  devās uz Cīravas akmens krāvumiem. Par šī vides objekta rašanos ir dažādas versijas. Vairāki  pētnieki uzskata,  kā šī vieta esot viena  no enerģētiski spēcīgākajām  Latvijā. Savukārt vēsturnieki domā,  ka akmens krāvums ir veidojies lauksaimnieciskās darbības rezultātā, kad mūsu senči iekopuši savus laukus un no tiem nolasījuši akmeņus, tos pabīdot gar lauka malām. Devītklasnieki bija izvēlējušies  veikt visgarāko maršrutu,  viņi tajā iekļāva arī Dunalkas pagasta centra un parka apskati.
   8. klases skolēni secināja, ka viņi savam  pārgājienam varētu dot nosaukumu “Zudusī Cīrava”.  Jaunieši apskatīja bijušās putnu fabrikas teritoriju, uzzināja, ka lielās, krūmiem aizaugušās bedres vietā stadionā kādreiz bijis peldbaseins un ka Cīravas arodvidusskolā kādreiz mācījās tik daudz audzēkņu, ka bija nepieciešamas divas kopmītņu ēkas, no kurām viena tagad diemžēl stāv tukša. Astotklasnieki iegriezās arī Cīravas lidlaukā, kur, kaut arī ne tik bieži kā agrāk, lidojumi vēl notiek.
   Pārrunājot redzēto, skolēni secināja, ka vairākās Cīravas vietās viņi pārgājiena laikā bija nokļuvuši pirmoreiz, uzzināts daudz jauna par savu pagastu.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833