Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

NU ATNĀCA MĀRTIŅDIENA!

  Pēc Saules kalendāra Mārtiņdiena iezīmē viduspunktu starp rudens saulgriežiem (Miķeļiem) un ziemas saulgriežiem (Ziemsvētkiem).  10.novembri – Mārtiņa dienu – uzskata par rudens beigām un ziemas sākumu. Līdz šai dienai jāpabeidz visi rudens darbi, jānokuļ labība, jāapar zeme. Mēdz teikt, ka Mārtiņdiena atver ziemai vārtus.
  Tā kā no Mārtiņiem līdz Ziemassvētkiem dienas garums aizvien sarūk, lauku darbu vairs nav, tad agrāk laiks saimēs tika īsināts, stāstot pasakas, minot mīklas. Arī mūsu skolas jaunāko klašu skolēni šajā dienā savās klasēs iepazina dažādās Mārtiņdienas tradīcijas, gan minot krustvārdu mīklas un pildot dažādus uzdevumus, gan sacenšoties latviešu tautas mīklu minēšanā.
  Ar īpašu sajūsmu jaunāko klašu skolēni uzņēma ziņu, ka šogad Mārtiņdienā notiks arī tirdziņš, jo viņiem pirmo reizi bija iespēja piedalīties šādā pasākumā.
  Paldies vecākiem par atbalstu, palīdzot saviem bērniem sagatavot tirdziņam gan visādus gardumus, gan rokdarbus! Paldies visiem jaunāko un vecāko klašu skolēniem, kuri piedalījās tirdziņā!

-= galerija =-

Skolas salidojums

salid

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Lepojamies

Lepojamies

Afiša

Afisa

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833