Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

SKOLAS SOMĀ JAUNĀKĀS LATVIEŠU FILMAS

  Semestra noslēgumā Dzērves pamatskolas skolēniem bija iespēja noskatīties jaunākās latviešu Ziemassvētku filmas, kas tika demonstrētas programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.
  “Ziemassvētki džungļos” stāsta par desmitgadīgo Paulu, kuras ģimene pārcēlusies uz eksotisku valsti, jo tēvs ir ģeologs un strādā zelta raktuvēs. Paula ilgojas pēc Ziemassvētkiem, taču ko darīt, ja nav ziemas? Izrādās, Paulas jaunais draugs Ahims ir dzirdējis, ka arī džungļu biezoknī sastopams Ziemassvētku šamanis. Plāns ir rokā! Tomēr bērni nenojauš, cik bīstami un aizraujoši piedzīvojumi viņus sagaida ceļā: pazemes alas, džungļu gari, kanibāli, neparasti dzīvnieki un daudz kas cits! Filma “Ziemassvētki džungļos” īpaši uzrunās 1.-6.klašu skolēnus tās piedzīvojumu gara dēļ. Tā var noderēt kā spilgts papildinājums dabas zinību un ģeogrāfijas, kā arī sociālo zinību un ētikas apguvē. Filmā nopietna vieta atvēlēta vides aizsardzības jautājumiem, tādēļ tās noskatīšanās paver iespēju izvērst diskusiju par dabu un vidi mums apkārt, kultūru atšķirībām kā arī attiecībām ģimenē un darbā.
  “Circenīša Ziemassvētki” ir jautra Ziemassvētku piedzīvojumu filma visai ģimenei. Policista Ervīna Dambja ģimene sliktā noskaņojumā ierodas savā lauku mājā un sastop Ziemassvētku vecīti. Mazā Marta un brālītis Toms viņu iesaista savas ģimenes glābšanas plānā. Vecāki sāk gatavoties svētkiem, nemaz nenojauzdami, ka sastaptais Ziemassvētku vecītis ir no cietuma izbēgušais Bruno Circenis.
  “Circenīša Ziemassvētki” ir izklaidējoša filma, kura vienlaikus liek pārdomāt par mūsu ikkatra attiecībām ģimenē.  Režisors Aigars Grauba, arī filmas scenārija autors, par filmas stāsta motīvu saka: “Lai cik paradoksāli tas neizklausītos, tieši lielākie ikgadējie ģimenes svētki, Līgo vakars un, it sevišķi, Ziemassvētki nereti draud izvērsties par “katastrofu”, kā to nosauc filmas viena no varonēm - mazā Marta. Kad pirmssvētku stresa apstākļos jāpaspēj izdarīt visu gan darbā, gan mājās, pat vissaskanīgākajās ģimenēs mēdz iestāties krīze. Domāju, ka ikviens, ko tādu ir, pieredzējis, ja ne gluži uz savas ādas, tad draugu, radu vai paziņu lokā gan. Ziemassvētki ir mīlestības un brīnumu laiks, un ja vēl mājas pagalmā uzrodas izbēdzis cietumnieks, kurš ir pārģērbies par Ziemassvētku vecīti, mūsu rīcībā ir viss, lai izveidotu aizraujošu kinostāstu visai ģimenei”.

-= galerija =-

Skolas salidojums

salid

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Lepojamies

Lepojamies

Afiša

Afisa

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833