Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

„AR GAILĪTI MĀRTIŅŠ BRAUC, SNIEGU VED VEZUMĀ...”

Martindiena Mārtiņi latviešu gadskārtu paražās ir svinama diena, kas iezīmē rudens beigas un ziemas sākumu. Dzērves pamatskolā Mārtiņdiena ik gadu tiek atzīmēta, sarīkojot tirdziņu, kurā tiek tirgotas tikai pašu mājās gatavotas lietas.
Tirdziņu ieskandinājām ar jautru rotaļu un pirmklasnieku sagatavotajām tautasdziesmām.
Esam patiesi priecīgi un gandarīti, ka ar vecāku līdzdalību un atbalstu mūsu Mārtiņdienas tirdziņš vienmēr izdodas ļoti bagāts. Tā arī šoreiz – produktu piedāvājums bija ļoti plašs un dažāds – gan saldie un sāļie našķi, gan mājās siets siers un spiestas sulas, gan interesantas mīļlietiņas un sadzīvē noderīgas lietas.
Šajā gadā tika rīkots konkurss par skaistākajām, glītākajām un interesantākajām cenu zīmēm, kā arī piešķirtas dažādas nominācijas, piemēram, „Vietējais ekoprodukts”, „Pircējam draudzīga cena”, „Gardākā mājas kūka”, „Iecienītākais produkts”, „Dabīgākais produkts”, „Veiksmīgais jaunais uzņēmējs”, „Inovatīvs produkts”, „Daudzveidīgākais piedāvājums” un vēl daudzas citas. Jāsaka, ka bija ļoti grūti izvēlēties katrai nominācijai atbilstošāko pretendentu, jo visi dalībnieki bija ļoti gatavojušies pasākumam.


Jau vairākus gadus tirgotāju lomā – sākumskolas skolēni, bet pircēji – 5.-9.klašu skolēni. Iepriecina, ka ik gadu arī kāds no vecāko klašu skolēniem izsaka vēlmi piedalīties tirdziņā ar pašu gatavotu produkciju.
Šāda veida pasākums jaunāko klašu skolēniem ir nopietna mācību stunda, kurā liela nozīme pareizu aprēķinu veikšanā. Pirmklasniekiem tirgus ir pirmais lielais matemātikas „pārbaudes darbs”, savukārt 4.klases skolēni pēc lielās tirgošanās ne tikai saskaitīja ieņēmumus, bet mācījās aprēķināt iegūto peļņu, ņemot vērā mājās veiktos aprēķinus par finanšu līdzekļiem, kas izlietoti, sagatavojot produktus tirdziņam.
Šogad Mārtiņdienas tirgus tika organizēts EKOskolu „Rīcības dienu” ietvaros. Rīcības dienu nedēļā vienlaicīgi visās pasaules malās notiek pasākumi, kuros jaunieši pievērš savu vienaudžu un plašākas sabiedrības uzmanību jautājumiem par videi draudzīgu dzīvesveidu. 2015.gadā gan Latvijā, gan pasaulē „Rīcības dienas” veltītas svarīgākajam šī gada vides aizsardzības notikumam - ANO Klimata pārmaiņu konferencei, tādēļ dalībnieki aicināti rīkot akcijas, kas dažādos veidos pievērš uzmanību tieši ar klimata pārmaiņām saistītajiem jautājumiem. Viena no jomām, kas arī dažādos veidos var ietekmēt klimata pārmaiņas, ir pārtikas izvēle. Ar Mārtiņdienas tirgus palīdzību šoreiz vēlējāmies pievērst vairāk uzmanības vietējā ražojuma pārtikas produktiem. Šķiet, ka šoreiz tas patiešām izdevās!
Paldies visiem - skolēniem, vecākiem, pircējiem pārdevējiem... Ikvienam, kurš pielicis savu roku, lai pasākums izdotos.

-= galerija =-

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833