Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

 

Karjeras atbalsts

   Informācija par karjeras atbalsta resursu Dzērves pamatskolas mājas lapā tiek izveidots karjeras atbalsta resurss, kurš regulāri tiks papildināts, un tas ir adresēts trīs mērķauditoriju grupām: 1.-6. klašu skolēniem, 7.-9. klašu skolēniem un vecākiem. Katrā no skolēnu mērķgrupām informācija ievietota atbilstoši vecumposma karjeras vadības prasmēm, bet vecākiem sniegti atbalsta resursi sava bērna karjeras veidošanā. Saistošie dokumenti:
1.Karjeras izglītības programma 2020.-2023.gadam
2.Karjeras atbalsts Dzērves pamatskolas 7.-9. klašu skolēniem

3.Publikācijas par karjeras atbalsta pasākumu īstenošanu projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

vecaki1 67 9


 

Karjeras atbalsts 7.- 9. klases

 

Karjeras atbalsts Dzērves pamatskolas jauniešiemKarjeras atbalsts Dzērves pamatskolas jauniešiemProjekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

PAŠIZPĒTES TESTI

6 dažādi sevis izpētes testi, lai parādītu izglītības un karjeras ceļa virzienu

INFOGRAMMAS

 1. Astoņas infografikas – palīgi karjeras plānošanā. Katra infografika attēlo kādu būtisku karjeras veidošanas jautājumu.  
 1. Infografika “Mācību priekšmeti, kas palīdz apgūt prasmes” palīdz saprast, kādas prasmes skolēni var apgūt kādā no priekšmetiem skolā, lai turpmāk tās būtu noderīgas, veidojot savu karjeru.


 1. Infografika “Uzklausi, padomā un izlem pats!”

PROFESIJU IZPĒTE

1.Kā Sūzena Kolinsa zināja, ka būs rakstniece un uzrakstīs pasaules bestselleru “Bada spēles”? Un Marks Cukerbergs, uzprogrammējot sociālo tīklu Facebook, kļūs par jaunāko miljardieri pasaulē? Vai vēl labāk – kāda ir mikrobiologa ikdiena? Ja tik daudz jautājumu ir iešāvušies arī Tavā prātā, tad atbildes meklē virtuālā profesiju pilsētā profesijupasaule.lv. Vai Tu jau zini, kurā profesijā kalnus gāzīsi Tu?

 1. Karjeras portāla profesijupasaule.lv video par profesijām: interjera dizaina asistents, tērpu veidotājs, grafikas un multimediju speciālists, programmēšanas tehniķis, mehatroniķis, elektronikas tehniķis, frizieris, pavārs, viesmīlis, viesnīcu speciālists, elektriķis galdnieks u.c. profesijas

 1. Dažādu profesiju apraksti karjeras portālā prakse.lv

 1. Video materiāli par karjera iespējām IT nozarē

   Tavai Karjerai - Kāpēc izvēlēties IT nozari

   Tavai Karjerai - Ko nozīmē karjera IT nozarē?
   
   5. Karjeras dienas ar dažādu profesiju pārstāvjiem
   (zobārsts, sporta ārsts, brīvprātīgais darbs, multitāskings, komponists, aktieris, jurists, kaskadieris, matemātiķis, ķīmiķis un citas profesijas)

IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS LATVIJĀ

 1. Ir svarīgi katram veikt pareizo izglītības izvēli. Kāpēc? Jo interesantāka, aizraujošāka un piemērotāka Tev šķitīs izvēlētā izglītība, jo vieglāk kārotais diploms nonāks Tavā kabatā. Lai veiksmīgi nomedītu īsto skolu, programmu un virzienu, paceļošanai izglītības gaiteņos lieliski noderēs nacionālā izglītības iespēju datu bāze NIID.LV - Viss par izglītības iespējām Latvijā, aktuāla informācija par atvērto durvju dienām izglītības iestādēs, e-konsultācijas

 1. Profesionālās izglītības iestādes Latvijā

    www.izm.gov.lv

    http://niid.lv/

NODERĪGI RESURSI

 1. lv – prakses, darba, brīvprātīgā darba vakances jauniešiem; informācija par profesijām; skolu un studiju TOPs; spēle “Virtuālā prakse”.
 1. Start Strong – starptautiska apmācību programma jauniešiem un pieaugušajiem par tēmām “Karjera”, “Bizness” un “Attiecību veidošana”.
 1. Profolio.lv – Jauniešu palīgs karjeras izvēlē: platforma ērti lietojama; rūpējas par jauno “Skola 2030” prasību ievērošanu; interaktīva; pieejamas saprotamas pamācības un speciālistu ieteikumi.
 1. “Zaļais pipars” – RTU Karjeras centra filmas par karjeras veidošanu

    Filma “Zaļais pipars”

    Filma “Zaļais pipars” 2

    Filma “Zaļais pipars” 3

    Filma “Zaļais pipars” 4

    Filma “Zaļais pipars” 5

5. No sludinājuma līdz pirmajai darba dienai
   Šis materiāls ir izveidots katram, kas meklē prakses vai darba vietu.Šis materiāls ir izveidots katram, kas meklē prakses vai darba vietu.Lielākā labuma iegūšanai, ja ir laiks un vēlme, secīgi izpildi visus uzdevumus un iepazīsties ar karjeras konsultanta sniegtajiem ieteikumiem, lai rezultāts tiešām atbilstu gaidām. Bet, ja esi pārliecināts par izvēlēto vakanci vai uzņēmumu, tev var noderēt kontrolsaraksts (checklist) CV un motivācijas vēstulei un ieteikumi stresa mazināšanai darba intervijas laikā.

PIEREDZES STĀSTI

    1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Virtuālā pieslēgšanās drukas produktu ražotājam “Printful”

 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats! Tīnas Graudiņas pieredze karjeras izvēlē
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Luīze Šlihta par karjeras izvēli ar Ilzi Rūtenbergu
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Luīze Šlihta par karjeras izvēli ar Gati Kondrātu
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Par savu ikdienu un karjeras izvēles pieredzi stāsta elektronikas inženieris un “Lightspace Technologies” pārstāvis Roberts Gotlaufs
 1. Diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”
 1. Jāņa Strapcāna ieteikumi jaunietim, kurš meklē savu dzīves ceļu


 

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Afiša

Afisa

Lepojamies

Lepojamies

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833