Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

 

Karjeras atbalsts

   Informācija par karjeras atbalsta resursu Dzērves pamatskolas mājas lapā tiek izveidots karjeras atbalsta resurss, kurš regulāri tiks papildināts, un tas ir adresēts trīs mērķauditoriju grupām: 1.-6. klašu skolēniem, 7.-9. klašu skolēniem un vecākiem. Katrā no skolēnu mērķgrupām informācija ievietota atbilstoši vecumposma karjeras vadības prasmēm, bet vecākiem sniegti atbalsta resursi sava bērna karjeras veidošanā.

 

  vecaki1 67 9


 

Karjeras atbalsts 7.- 9. klases

4. Infografika “Uzņēmējspēju izpētes rīks”

5. Infografika “ Uzņēmējspējas”5. Infografika “ Uzņēmējspējas”

 

 KARJERAS NEDĒĻAS 2022 MATERIĀLI

Karjeras nedēļas 10 gadu jubileja – video!

Karjeras nedēļas 2022 mācībstunda 7.-9. klasei “Atklāj savas superspējas!” 

 Video nodarbība, kurā biznesa treneris, kurš ilgus gadus darbojas arī jaunatnesVideo nodarbība, kurā biznesa treneris, kurš ilgus gadus darbojas arī jaunatnesjomā, EDUARDS KRŪMIŅŠ kopā ar kolēģiem jauniešiem saistošāformā izklāsta, kāpēc jauniešiem rūpēties par uzņēmējspēju attīstībujau laikus, kā skolēni var apzināt savas uzņemējspējas un kā tās tiek attīstītas,koncentrējoties uz sasniedzamiem mērķiem un savu personīgo attīstību.Nodarbībā integrēts skolēniem pazīstamas personības stāsts un uzdevumi.

 

(Zem Video materiāli par karjeras iespējām IT nozarē)

 • Karjeras nedēļas 2021 diskusija jauniešiem “Kā es nokļuvu IKT nozarē?”, kurā vairāki IKT jomas profesionāļi dalījās savā pieredzē, cik daudz un dažādos veidos var uzsākt karjeru IKT un kā speciālistiem mainījušās domas par darbu šajā nozarē.

 

Karjeras atbalsts Dzērves pamatskolas jauniešiemKarjeras atbalsts Dzērves pamatskolas jauniešiemProjekts Nr.8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs”

PAŠIZPĒTES TESTI

   1 dažādi sevis izpētes testi, lai parādītu izglītības un karjeras ceļa virzienu

   2. Interaktīvs tests, lai pārbaudītu zināšanas par profesionālo vidējo izglītību
   Pēc 9. klases ir jāizdara izvēle par turpmākajām mācībām - vidusskola, tehnikums, arodskola, mūzikas vai mākslas skola. Tās visas ir profesionālās izglītības iestādes. Jo vairāk zini par izglītības iespējām, jo vieglāk ir izdarīt izvēli. Tests domāts, lai pārbaudītu zināšanas par izglītības sistēmu un profesionālās izglītības iestādēm.

 

   3. Džona Holanda pašizpētes tests karjeras izvēles plānošanai
   Šī aptauja ir izveidota, lai palīdzētu Tev labāk izprast savas prasmes, pārliecināties par stiprajām pusēm un atklāt jaunas, kā arī izvērtēt karjeras attīstības virzienus.Šī aptauja ir izveidota, lai palīdzētu Tev labāk izprast savas prasmes, pārliecināties par stiprajām pusēm un atklāt jaunas, kā arī izvērtēt karjeras attīstības virzienus.Aptaujas rezultāti sniegs  ieskatu prasmju struktūrā, taču pilnīgu ainu un ieteikumus par studiju un darba virzieniem vari saņemt sarunā ar izglītības iestādes karjeras konsultantu. Testa aizpildīšana aizņem apmēram 20 minūtes.

INFOGRAMMAS

 1. Astoņas infografikas – palīgi karjeras plānošanā. Katra infografika attēlo kādu būtisku karjeras veidošanas jautājumu.  
 1. Infografika “Mācību priekšmeti, kas palīdz apgūt prasmes” palīdz saprast, kādas prasmes skolēni var apgūt kādā no priekšmetiem skolā, lai turpmāk tās būtu noderīgas, veidojot savu karjeru.


 1. Infografika “Uzklausi, padomā un izlem pats!”

PROFESIJU IZPĒTE

1.Kā Sūzena Kolinsa zināja, ka būs rakstniece un uzrakstīs pasaules bestselleru “Bada spēles”? Un Marks Cukerbergs, uzprogrammējot sociālo tīklu Facebook, kļūs par jaunāko miljardieri pasaulē? Vai vēl labāk – kāda ir mikrobiologa ikdiena? Ja tik daudz jautājumu ir iešāvušies arī Tavā prātā, tad atbildes meklē virtuālā profesiju pilsētā profesijupasaule.lv. Vai Tu jau zini, kurā profesijā kalnus gāzīsi Tu?

 1. Karjeras portāla profesijupasaule.lv video par profesijām: interjera dizaina asistents, tērpu veidotājs, grafikas un multimediju speciālists, programmēšanas tehniķis, mehatroniķis, elektronikas tehniķis, frizieris, pavārs, viesmīlis, viesnīcu speciālists, elektriķis galdnieks u.c. profesijas

 1. Dažādu profesiju apraksti karjeras portālā prakse.lv

 1. Video materiāli par karjera iespējām IT nozarē

   Tavai Karjerai - Kāpēc izvēlēties IT nozari

   Tavai Karjerai - Ko nozīmē karjera IT nozarē?
   
   5. Karjeras dienas ar dažādu profesiju pārstāvjiem
   (zobārsts, sporta ārsts, brīvprātīgais darbs, multitāskings, komponists, aktieris, jurists, kaskadieris, matemātiķis, ķīmiķis un citas profesijas)

   6. Videoklipi par dažādām profesijām

   

IZGLĪTĪBAS IESPĒJAS LATVIJĀ

 1. Ir svarīgi katram veikt pareizo izglītības izvēli. Kāpēc? Jo interesantāka, aizraujošāka un piemērotāka Tev šķitīs izvēlētā izglītība, jo vieglāk kārotais diploms nonāks Tavā kabatā. Lai veiksmīgi nomedītu īsto skolu, programmu un virzienu, paceļošanai izglītības gaiteņos lieliski noderēs nacionālā izglītības iespēju datu bāze NIID.LV - Viss par izglītības iespējām Latvijā, aktuāla informācija par atvērto durvju dienām izglītības iestādēs, e-konsultācijas

 1. Profesionālās izglītības iestādes Latvijā

    www.izm.gov.lv

    http://niid.lv/

NODERĪGI RESURSI

 1. lv – prakses, darba, brīvprātīgā darba vakances jauniešiem; informācija par profesijām; skolu un studiju TOPs; spēle “Virtuālā prakse”.
 1. Start Strong – starptautiska apmācību programma jauniešiem un pieaugušajiem par tēmām “Karjera”, “Bizness” un “Attiecību veidošana”.
 1. Profolio.lv – Jauniešu palīgs karjeras izvēlē: platforma ērti lietojama; rūpējas par jauno “Skola 2030” prasību ievērošanu; interaktīva; pieejamas saprotamas pamācības un speciālistu ieteikumi.
 1. “Zaļais pipars” – RTU Karjeras centra filmas par karjeras veidošanu

    Filma “Zaļais pipars”

    Filma “Zaļais pipars” 2

    Filma “Zaļais pipars” 3

    Filma “Zaļais pipars” 4

    Filma “Zaļais pipars” 5

5. No sludinājuma līdz pirmajai darba dienai
   Šis materiāls ir izveidots katram, kas meklē prakses vai darba vietu.Šis materiāls ir izveidots katram, kas meklē prakses vai darba vietu.Lielākā labuma iegūšanai, ja ir laiks un vēlme, secīgi izpildi visus uzdevumus un iepazīsties ar karjeras konsultanta sniegtajiem ieteikumiem, lai rezultāts tiešām atbilstu gaidām. Bet, ja esi pārliecināts par izvēlēto vakanci vai uzņēmumu, tev var noderēt kontrolsaraksts (checklist) CV un motivācijas vēstulei un ieteikumi stresa mazināšanai darba intervijas laikā.

PIEREDZES STĀSTI

    1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Virtuālā pieslēgšanās drukas produktu ražotājam “Printful”

 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats! Tīnas Graudiņas pieredze karjeras izvēlē
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Luīze Šlihta par karjeras izvēli ar Ilzi Rūtenbergu
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Luīze Šlihta par karjeras izvēli ar Gati Kondrātu
 1. ”Uzklausi, padomā un izlem pats!” Par savu ikdienu un karjeras izvēles pieredzi stāsta elektronikas inženieris un “Lightspace Technologies” pārstāvis Roberts Gotlaufs
 1. Diskusija jauniešiem “Uzklausi, padomā un izlem pats!”
 1. Jāņa Strapcāna ieteikumi jaunietim, kurš meklē savu dzīves ceļu


 

Skolas salidojums

salid

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Lepojamies

Lepojamies

Afiša

Afisa

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833