Dzērves pamatskola

Prieks Jūs redzēt mūsu skolas mājas lapā!

 

Karjeras atbalsts

   Informācija par karjeras atbalsta resursu Dzērves pamatskolas mājas lapā tiek izveidots karjeras atbalsta resurss, kurš regulāri tiks papildināts, un tas ir adresēts trīs mērķauditoriju grupām: 1.-6. klašu skolēniem, 7.-9. klašu skolēniem un vecākiem. Katrā no skolēnu mērķgrupām informācija ievietota atbilstoši vecumposma karjeras vadības prasmēm, bet vecākiem sniegti atbalsta resursi sava bērna karjeras veidošanā.

 

  vecaki1 67 9


 

Karjeras atbalsts vecākiem

Pieaugušo izglītības iespējas

1. Grāmata vecākiem “Mans bērns mācās veidot karjeru”

2. Karjeras konsultantes Intas Lemešonokas padomi vecākiem sava bērna karjeras izvēles veicināšanā

3. Animācija: Jauniešu saruna ar vecākiem + karjeras konsultantu komentāri

4. Animācija: Vecāki virza meitu medicīnā + karjeras konsultantu komentāri

5. Animācija: Dēls vēlas iegūt profesiju + karjeras speciālistu komentāri

6. Karjeras nedēļas diskusija vecākiem. Karjeras lēmums. Kā virzīt? Kā runāt? Kā atbalstīt? Moderators Edijs Bošs, diskusijas dalībnieki sociālais un organizāciju psihologs Reinis Lazda, ārsts psihoterapeits un personālatlases vadītājs Andris Jansons, karjeras konsultante Ilze Rūtenberga, kā arī TV un radio personība Baiba Sipeniece - Gavare

7. Iedvesmai - Sāc lidot pretī saviem sapņiem
Ja tu par kaut ko sapņo, tad tev noteikti ir iespējams to sasniegt, jo citādi šāda sapņa tev nebūtu. Kā atbrīvoties no liekā balasta savā dzīves gaisa balonā un lidot tuvāk saviem mērķiem, stāsta karjeras un biznesa treneris Andris Arhomkins.

8. Saruna: Vai viegli būt jaunam?
Valda Meldera saruna ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju, psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu.
Sarunā aplūkotās tēmas:
- Kāpēc pusaudžu vecums ir tik svarīgs?
- Smadzeņu attīstība un tās ietekme uz pusaudža uzvedību, veselību, saskarsmi un attiecībām
- Galvenie pusaudžu vecuma "uzdevumi"
- Izteiktākie riska faktori un riska uzvedība
- "Tipiskā" pusaudža uzvedība un sarkanie karogi, kad apsvērt vēršanos pie speciālista
- "Plaukstas" likums
- Pandēmija, pusaudzis un vai tiešām tik grūti būt jaunam?


9. Saruna: Pāraprūpe - lāča pakalpojums bērnam
Valdis Melderis sarunā ar ārstu-psihoterapeitu Artūru Miksonu pievērsīsies pāraprūpei un noskaidros, kādēļ tas ir lāča pakalpojums bērniem.
Helikoptervecāki ir gatavi savu bērnu labā darīt absolūti visu, arī to, ko nemaz nebūtu nepieciešams darīt bērnu vietā. Par to, kas ir pāraprūpe, kā atpazīt tās pazīmes, kādas var būt šādas pieejas sekas un kā novērst "helikoptervecākošanos", vairāk stāstīs Artūrs Miksons. Vēl ārsts-psihoterapeits pievērsīsies vecāku emocijām un to, kā tās atstāj iespaidu uz bērnu.10. Vakara saruna ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītāju, psihoterapeitu Nilu Saksu Konstantinovu.
Attālinātās mācības… Vārdu salikums, kuru esam sākuši lietot ļoti bieži, turklāt - ne tajā saulainākajā kontekstā. Tā vien šķiet, ka līdz ar attālinātajām mācībām tālākas ir kļuvušas arī mūsu attiecības. Ja vēl ģimenē aug pusaudzis, ik pa laikam vecākiem rodas izmisīgs jautājums - kā panākt, lai viņš mācās, neiznīcinot saprašanos pavisam? Kā reaģēt uz situācijām, kad pusaudzis rīko protesta gājienus (skaidrs, ka tīņa gados bez tiem nekādi!), bet pulkstenis tikšķ un mājasdarbu nodošanas termiņi - arī?... “Un ko iesākt ar vienaldzību un motivācijas trūkumu?” vaicā ģimenes, kurās bērni nonākuši no aprūpes iestādēm. “Man pilnīgi vienalga, ko tā skolotāja teiks!” skan pusaudža atruna, kaut patiesībā aiz vienaldzības maskas paslēpies nelaimīgs un nobijies bērns - krietni mazāks par acīm skatāmo jauno cilvēku.


11. Karjeras nedēļas 2021 diskusija vecākiem “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?”, kurā tiek noskaidrots, vai tehnoloģijas mūsdienās ģimenēs ir draugs vai ienaidnieks, un kā atbalstīt tādu nozaru iepazīšanā, kas vecākiem nav tuvas un pazīstamas.


12. Infogramma “Kā veidot veiksmīgu vidi sarunām par karjeru?”

13. Infogramma “Tehnoloģijas ģimenē – draugs vai svešinieks?

14. Karjeras nedēļas 2022 diskusija vecākiem un pedagogiem “KĀ PALĪDZĒT BĒRNAM ATKLĀT SAVAS SUPERSPĒJAS?”

Diskusijā sarunas:
 - par bērnu un jauniešu stipro pušu atpazīšanu - ko var darīt vecāki, kā aizņemtajā ikdienā saprast, kādas ir bērna intereses un spēcīgās puses, un kā tās var tikt attīstītas;
 - par dažādu ārpus skolas nodarbību un aktivitāšu veidiem, kas ir viens no virzieniem spēju attīstīšanā;
 - kā uztvert kļūdīšanos un kā kopīgi konstruktīvi izvērtēt situāciju, lai kļūdas taptu par izaugsmes pamatu;
 - par pedagogu un vecāku sadarbību bērna īpašo spēju un prasmju atklāšanā un attīstīšanā.par pedagogu un vecāku sadarbību bērna īpašo spēju un prasmju atklāšanā un attīstīšanā.Moderators: Ansis Bogustovs, ētera personība, četru bērnu tēvs.

 

Skolas salidojums

salid

Stundu saraksts

Stundu sar

Ekoskola

Eko

Autobusu saraksts

Buss

Lepojamies

Lepojamies

Afiša

Afisa

Rožu grāmata

Roze

Mēs mācījāmies

1833